Hírek

Hangolódjunk rá a bringázásra, mielőtt belevágunk

2020. július 30.

bicikli, lakat, lelakatolt bicikli

A fenti tanáccsal indította hétfői előadását Buppa, az Így kezdj bringázni… webinársorozat második részében. A pesti flasztert legalább 15 éve bringán koptató exfutár praktikus ötlekkel és nagy dumával magyarázta el, mire lesz szükségünk és mire figyeljünk, ha nekiállunk munkába bringázni.

Legalább 15 éve rója a várost biciklivel Buppa, aki az Így kezdj bringázni… webinársorozat második előadását tartotta hétfőn. Egy jól felszerelt trekkingen mutatta be, mire van mindenképp szükségünk, és milyen felszerelésekkel őrizhetjük meg a komfortérzetünket.

Buppa elsőként arról beszélt, hogy mielőtt belevágnánk a munkába bringázásba, érdemes kicsit ráhangolódni az egészre: egy nyugodt szabadnapon szakítsunk időt arra, hogy bejárjuk a majdani útvonalat, úgy, hogy nem feszélyez a menetidő, ez szerinte “Szórakozásnak sem utolsó”.

Az indulás előtt pedig többek között érdemes beszerezni 

  • egy jó lakatot, hogy a bringa ott maradjon, ahol hagytuk az utcán;
  • táskának hátizsákot, kormányra szerelhető kosarat vagy csomagtartóra akasztható tatyót;
  • esőponcsó, kesztyűt, kamáslit, technikai cuccok rossz időre – ami Buppa szerint nem is létezik, csak rossz ruha;
  • lámpa;
  • porvédő maszk, ami a koronavírusos helyzetben is jó szolgálatot tesz…, és így tovább.
bicikli kosárral, bringázz a munkába
fotó: Alisa Anton/Unsplash

A rutinos városi bringás megosztott pár bringás bölcsességet és tudásmorzsát is a hallgatósággal: 

  • Az időjárásról:ha az ablakból nézve pocséknak is látszik, bringán nem is olyan vészes.
  • Nem muszáj mindig bringázni: “Ha például a zongorát kell elvinned, azt ne a bringával vidd!”
  • Bringával szinte mindig ugyanannyi a menetidő. 
  • Defekt kevesebb alkalommal fordul elő, mint amikor busszal mennénk, de valami miatt nem jár.. 
  • Nem kell sportolóként kinézni, biciklizni kulturált, stílusos öltözetben is lehet.
  • Izzadás ellen segít, a lassabb tempó, például 15 km/h, ilyenkor hűt a menetszél is.
  • Biciklizni hidegben jobb: mert mozogsz, nem fázol, és nem is izzadsz, ha nem öltözöl túl.
  • Sok ismerőssel fogsz találkozni, és jó a közösség.
bicaj esőben, biciklizés esőben, bringázz a munkába
fotó: Birk Enwald/Unsplash

Az előadás végén a hallgatók kérdeztek, és a válaszokból megtudhattuk, milyen biciklit érdemes városban használni, miért jobb a vékony és miért a vastagabb kerék, hány éves kortól érdemes gyereket bringán szállítani, hogy hallgassunk zenét, ha kerülnék a fülhallgatót, vagy hogy a téli öltözéknél mire figyeljünk.

A webinár teljes egészében visszanézhető Facebook-oldalunkon, de hamarosan jobb minőségben is közzétesszük a Magyar Kerékpárosklub Youtube-csatornáján. A webinár harmadik része augusztu 3-án hétfőn este lesz, ugyancsak este hatkor és ugyancsak élőben közvetítjük majd a Facebookon.

Szervezők és támogatók
A rendhagyó Bringázz a munkába! kampányt a Magyar Kerékpárosklub szervezi, a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség – Maketuszszal és a Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetséggel, mint társszervezőkkel közösen, az Innovációs és Technológiai Minisztérium – mint a védjegyoltalom jogosultja – hozzájárulásával és az Aktív Magyarország anyagi támogatásával.
 

A webinar-sorozat létrejöttéhez köszönettel tartozunk még nekik is : BKK – Budapesti Közlekedési Központreformatus.hustevensbikes.huCsepel KerékpárGepida BikesKellys Bicycles , MERIDA BIKESNeuzer kerékpárCross Kerékpár MagyarországFlowcycleTour de Hongrie.

Bővíthetnénk a cikket? Témát javasolnál?
Írj e-mailt a Magyar Kerékpárosklubnak!

Események

Magyar Kerékpárosklub

A Bringázz a munkába! kampány a Magyar Kerékpárosklub szervezésében, az Aktív Magyarország anyagi támogatásával valósul meg.

Ha többet szeretnél tudni arról, hogy mit teszünk még az élhető környezetért, fenntartható közlekedésért és a bringabarát Magyarországért, olvass tovább.

Megnézem!

Kerékpáros kisokos

Milyen szempontokat vegyél figyelembe, ha kerékpárt vásárolsz? Mik azok a nagyon fontos írott és íratlan közlekedési szabályok, amelyeket érdemes és fontos tudnod? Hogyan öltözködj, ha bicajozol, és hogyan szállítsd a gyerekedet, ha pici és még nem teker egyedül?

letöltöm!